Sektörler

Sektörlerimiz

Otomotiv

Translink olarak, otomotiv sektöründe şirket alım ve satımı yapan şirketlerle güçlü iletişimimiz dolayısıyla, sektördeki birleşme ve satın almaların temel etkenlerine konusunda yetkiniz. Özellikle OEM’ler global oyuncular olarak, global tedarikçi arayışları konusunda bizim hizmetlerimize başvurmaktadırlar.

Sektörde birleşme ve satın almaları etkileyen bir diğer faktör ise teknoloji. Elektrikli araçlar ve sürücü asistan sistemindeki teknolojik ilerlemeler, sektördeki birleşme ve satın alma işlemlerini arttırmaktadır.

Sektörle ilgili daha fazla bilgi ve gerçekleştirdiğimiz işlemleri görmek için lütfen tıklayınız.

Ulaştırma ve Lojistik

Ulaştırma ve lojistik sektörü, küreselleşme, inovasyon ve konsolidasyonda öncüdür. Translink olarak, hızla değişen dünyada müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamak için kapsamlı bir endüstriyel anlayış ve bilgi birikiminin önemini kavramaktayız. Bu endüstride gerçekleşen yüzlerce işlemde son 45 yıldır aktif rol oynamaktayız. Endüstri Grubumuz, sektörde güçlü ilişkilere sahip ve birçok işlem tecrübesi olan profesyonellerden oluşmaktadır.  Her yıl, bu sektördeki onlarca şirket tarafından birleşme ve satın alma danışmanları olarak görevlendirilmekten gurur duymaktayız.

Sektörle ilgili daha fazla bilgi ve gerçekleştirdiğimiz işlemleri görmek için lütfen tıklayınız.

Gıda

Dünyanın dört bir yanındaki Translink profesyonelleri, Gıda sektöründeki müşterilerimiz için yılların deneyimini ve bilgi birikimini sunmaktadır. Bir çok kıtada gerçekleştirdiğimiz işlemler sonucunda, sektördeki kilit uluslararası, bölgesel ve yerel oyuncuları yakından tanıyoruz. Gıda alanında uzmanlaşmış profesyonellerimiz sayesinde, sektörde birleşme ve satın almalar konusunda lider konuma ulaştık. Sektörün trendlerini yakından takip ederek, her alandaki müşterilerimizin ihtiyaçlarına, hemen karşılık verebilmekteyiz.

Sektörle ilgili daha fazla bilgi ve gerçekleştirdiğimiz işlemleri görmek için lütfen tıklayınız.

IT

Translink olarak müşterilerimizi Bilgi ve İletişim sektöründe önümüzdeki yıllarda beklenen agresif büyüme için hazırlıyor. Dijital dönüşüm ve kilit iş süreçlerindeki verimlilik, sektördeki birleşme ve satın alma işlemlerini etkileyen en önemli faktörler olarak yer almaktadır. Özellikle Cogitive AI, Cloud Teknolojileri, Nesnelerin İnterneti (IOT), Mobil Teknolojiler ve Hizmet olarak yazılım (Saas), sektörde en çok M&A işlemine konu olan alt sektör olacaktır.

Sektörle ilgili daha fazla bilgi ve gerçekleştirdiğimiz işlemleri görmek için lütfen tıklayınız.

Sanayi

Translink olarak, müşterimizin içinde bulunduğu sektörün yapısını kapsamlıca anlamak ve sektördekii ilgili alıcıları bulabilmek için, derin endüstriyel bakış açısına sahibiz. Global ekibimiz, farklı endüstrilerde birçok işletmenin gerek stratejik, gerek finsansal yatırımcılara satışında danışmanlık görevi üstlenmiştir.

Sanayi şirketlerinin M&A işlemlerinde endüstriye özel durumlarla karşılaşmaktayız. Bu işlemlerdeki deneyimimiz, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmamız konusunda bizi rakiplerimize göre bir adım öne taşımaktadır.

-Sanayi şirketleri genellikle belirli bir rekabet avantajı sağlayan ürün ve / veya bir endüstri segmentine ilişkin know-how ile ön plana çıkar. Bu durum, iki şirketin birleştiği ve üst yönetimin yeni şirketten ayrıldığında, özellikle şirket bilgisinin büyük bir kısmının giden yönetimde olduğı durumlarda bazı zorluklara yol açabilir.

-Diğer sektörlerle karşılaştırıldığında, sanayi şirketleri genellikle ihracata yöneliktir, bu nedenle potansiyel alıcı / satıcı bulmak için küresel yatırımcıları araştırmak müşterilerimize avantaj sağlar.

-Sanayi, makina ve diğer üretim ekipmanlarına yatırımların yoğun olduğu bir sektördür. Birçok M&A işleminde en iyi fiyat ve finansman, işlemin maliyetlerin düşürülmesi ve kapasitenin daha iyi kullanılması gibi sinerjiye neden olduğu durumlarda elde edilir.


Sektörle ilgili daha fazla bilgi ve gerçekleştirdiğimiz işlemleri görmek için lütfen tıklayınız.

  Anafina Capital Partners, orta ölçekli ve sınır ötesi şirket birleşme ve satın alma (M&A) işlemlerinde uzmanlaşmış bağımsız danışmanlık firmasıdır.

  ADRES:

  ABC Plaza, ABC Yolu, Sariyer Cad.
  34460 Istinye - Istanbul, TURKEY

  TELEFON:

  +90 212 323 2101

  E-POSTA:

  info[at]anafina[dot]com