Hakkımızda

Hakkımızda

Anafina Capital Partners, orta ölçekli ve sınır ötesi şirket birleşme ve satın alma (M&A) işlemlerinde uzmanlaşmış bağımsız danışmanlık firmasıdır.

Anafina ekibi olarak, stratejik veya finansal ortak bulunması, yeniden yapılandırma ve benzeri konularda, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firma ve yatırımcılara danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Her müşterinin özel ihtiyaçlarına göre hazırladığımız hizmetleri en yüksek dikkat ve profesyonel doğruluk standartlarıyla yerine getiririz. Hizmetlerimizin temelinde müşterilerimizle yaratılan “Karşılıklı Güven” ve projelerdeki “Yüksek Gizlilik” yatmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışı ofislerimiz aracılığıyla ilgili süreçlerin ilk aşamasından başlayarak A’dan Z’ye stratejilerin oluşturulması, uygulanması ve işlem sonrası entegrasyon alanlarında tek bir noktadan gerekli tüm hizmetleri müşterilerimize sunmaktayız.

Uzun yıllar kurumsal finansman alanında birçok Birleşme ve Satın Alma projeleri yürüten kadromuz, daha önce hem global hem de yerel firmaların yönetiminde bulunmuş sektör uzmanları ve kıdemli danışmanlardan oluşmaktadır.

Takım Arkadaşlarımız

Partner

DEĞER BECER

ABD, Doğu Avrupa ve Türkiye’de gerçekleştirilen Özel Girişim veya Firma Özelinde birçok Birleşme & Satın Alma işlemini yöneten Değer, özellikle işlem yapılandırma, uygulama ve yönetimi ile finansal performans iyileştirme alanlarında uzmanlaşmıştır.

Değer aynı zamanda, ABD ve Avrupa’da GE, PwC, ve Merck & Co. gibi uluslararası firmalarda 15 yıla aşkın strateji ve yönetim danışmanı olarak görev almıştır.

Bunun yanında, GE tarafından onaylı, operasyonel ve finansal iş mükemmelliği alanına odaklı  “Yalın Altı Sigma Master Kara Kuşak / Lean Six Sigma Master Black Belt” Sertifikasına sahiptir.

Değer, Boğazici Üniversitesi ve Sam Houston State Üniversitesi’nde 1995 yılında lisans ve 1997 yılında yüksek lisans eğitimi sonrasında, New York/ABD’de bulunan Cornell Üniversitesi’nden 2006 yılında MBA derecesini almıştır.

Partner

ESER BECER

Birleşme & Satın Alma, Yeniden Yapılandırma, Finansal Yapılandırma, Büyük Çaplı Dönüşüm, İş Optimizasyonu ve Uygulaması gibi konularda Eser, birçok yerli ve yabancı firmanın Danışmanı olarak görev almıştır.

Anafina-Translink kurulmadan önce Eser, USD 20 milyon yıllık ciro yapan firmanın Genel Müdürü olarak görev almıştır. Söz konusu firmanın, yeniden yapılandırılma sürecinden başlayarak devrine kadar tüm sürecin yönetimini sağlamıştır.

Bunun yanında, 10 seneye aşkın ABD’de bulunan Booz Allen Hamilton (şimdiki PwC) ve General Electric (GE) firmalarında Yönetim Danışmanlığı deneyimi bulunmaktadır. Eser, GE tarafından onaylı Altı Sigma Kara Kuşak Sertifikasına sahiptir.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki lisans eğitimini tamamlayan Eser, Yüksek Lisans Derecesini Teksas/ABD’de bulunan Sam Houston State Üniversitesi’nden almıştır. Yine Teksas/ABD’de bulunan Rice Üniversitesi’nden MBA derecesi bulunmaktadır.

Partner

EFSANE ÇAM

Efsane, hisse senedi ve borçlanma senedi ihraçları, şirket birleşme ve satın almaları, özelleştirme danışmanlıkları, özel sektör ve risk sermayesi danışmanlığı gibi çok çeşitli kurumsal finansman faaliyeti uygulamalarında görev almıştır.

Faaliyet alanında çok geniş bir bilgi birikimi ve deneyime sahip olan Efsane, 1992 yılında İş Bankası’nda başlayıp İş Yatırım’da devam eden 28 Yıllık kariyeri esnasında 30’un üzerinde Özelleştirme projesinde Proje Sorumlusu olarak yer almış, Coca Cola ve BIM gibi pek çok halka arz projesini gerçekleştirmiş, 2006 yılından bu yana ise İş Yatırım’da Şirket Birleşme ve Satın Alma işlemlerinden sorumlu yönetici olarak tamamlanan 100’ü aşkın Şirket M&A projesinde görev almıştır.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde İşletme ve Sosyoloji alanlarında tamamlayan Efsane, İşletme Yüksek Lisans Derecesini (MBA) Bilgi Üniversitesi’nden almıştır. Aynı zamanda INSEAD’da Young Managers Programını tamamlamıştır.

Partner

ENGİN DİLSİZ

İlaç Sektöründe Türkiye’de gerçekleştirilen birçok şirket satış, birleşme, ve satın alma işleminde çalışan Engin bu işlemlerin ön analizinde, anlaşma sürecinde, ve işlemler tamamlandıktan sonra planlanan yönetim, operasyonel, ve finansal performans iyileştirme alanlarında uzmanlaşmıştır

Engin, 25 seneye yakın bir süre Sandoz, Roche, BMS, Abdi İbrahim, PharmaSwiss, MSD, Alvimedica  gibi uluslararası ve ulusal firmalarda Ürün Yöneticiliği, Bölüm Direktörlüğü ve Genel Müdürlük dahil pek çok rolde çalışmıştır

Son 5 yıldır ağırlıklı olarak yine ilaç sektöründe İş Geliştirme projelerinde, şirket alım, satış, ve birleşmeleri ile ilgili yapılandırma, operasyonel ve finansal iyileştirme, strateji, inovasyon, büyüme ve karlılık gibi konularda danışmanlık yapmış ve birçok projeyi yönetmiştir. Engin, İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’n den 1989 yılında mezun olmuş, Boğaziçi Universitesi’nde 1999 yılında Executive Strategic Management programını tamamlamıştır.

Partner

YALÇIN ÖZBOZDOĞANLI

Tekstil sektöründe Türkiye markalarından biri olan Sabancı Holding kuruluşu Bossa TAŞ de 30 yıl kadar üst düzey yönetici olarak çalışmış, bu süre içinde çeşitli projelerde ve uluslararası şirket alım ve satımlarında görev almıştır. Daha sonra yurtdışında ve yurtiçinde çeşitli sektörlerdeki firmalarda ve kuruluşlarda yönetim danışmalığı ve genel koordinatörlük pozisyonlarında tecrübelerini kullanmıştır.

Türkiye’de ilk olarak uygulanan Hazine Müsteşarlığı destekli Koru Mutuel Sigorta Şirketi kuruculuğunda, Yönetim ve Danışma Kurulu üyeliklerinde bulunmuştur.

Son beş yıldan beri ağırlıklı olarak yönetim danışmanı olarak yurt dışında (Afrika ağırlıklı) ve yurt içinde ticari şirketlere yönetim, yeniden yapılandırma, operasyonel ve finansal iyileştirmeler, statejik yapılandırmalar, süreç iyileştirmeleri konusunda çalışmalarda bulunmaktadır.

1973-1978 yılları arasında Almanya’da FH KİEL Mühendislik fakültesinden Tekstil ve Tekstil Makine bölümünden Dip.Ing. ünvanıyla mezun olduktan sonra yine Almanya’da FH Mönchenglanbach Mühendislik fakültesinden Ekonomi ve İşletme konularında eğitim almıştır

  Anafina Capital Partners, orta ölçekli ve sınır ötesi şirket birleşme ve satın alma (M&A) işlemlerinde uzmanlaşmış bağımsız danışmanlık firmasıdır.

  ADRES:

  ABC Plaza, ABC Yolu, Sariyer Cad.
  34460 Istinye - Istanbul, TURKEY

  TELEFON:

  +90 212 323 2101

  E-POSTA:

  info[at]anafina[dot]com